КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ , ЯКЩО ТОБІ ПОТРІБНА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА:

- 7333 LIFELINE UKRAINE

- 1545 (далі обрати «3») УРЯДОВА КОНСУЛЬТАЦІЙНА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

- 116111 НАЦІОНАЛЬНА ДИТЯЧА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

- 116 123 НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

- 0 800 210 160 ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА НАСЕЛЕННЯ «ЛЮДИНА В БІДІ»

-050 888 75 13 ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

- 067 888 7513 ДІТЯМ «СЕРДЕНЬКО» м. Івано-Франківськ, вул. Південний Бульвар,42 centr.serdenko@ukr.net

-067 326 42 62 ЦЕНТР ПСИХОЛОІЧНОЇ ДОПОМОГИ (Viber) «ВІДЧУЙ СЕБЕ» м. Івано-Франківськ

vidchuysebe@gmail.com

-098559 32 19 ЦЕНТР ПСИХОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ «ЩАСЛИВА СІМ'Я» м. Івано-Франківськ,

вул.Січових Стрільців,15    www.nova7ya.org.ua  

- teenergizer.org/consultations КОНСУЛЬТАЦІЇ ЗА ПРИНЦИПОМ «РІВНИЙ-РІВНОМУ»

- @StopSextingBot ЧАТ-БОТ У ТЕЛЕГРАМІ

Що таке булінг? 

Булінг або цькування - це певні дії, які завдають фізичної або психічної шкоди. Сюди належить психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, яке вчиняють стосовно малолітньої особи в навчальному закладі.

До цькування також входить знущання в інтернеті чи за допомогою телефонів. Наприклад, коли учневі регулярно надсилають непристойні повідомлення чи публікують особисті фото. Також враховується і цькування вчителів чи адміністрації школи щодо малолітніх.

Типові ознаки цькування:

  • систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Здобувачі освіти, батьки та науково-педагогічні працівники зобов'язані повідомляти керівництву закладу про булінг щодо учнів, педагогів, наукових працівників та інших людей, залучених в освітній процес - якщо вони були свідком або отримали про це від інших "достовірну інформацію".

Яке покарання?

Нова стаття закону передбачає адміністративну відповідальність за булінг - це штраф або громадські роботи. Якщо порушення було зафіксовано вперше, то штраф становить від 850 до 1 700 гривень. Якщо воно повторюється впродовж року або здійснювалось групою людей - від 1 700 до 3 400 гривень. У разі, якщо порушення здійснила малолітня особа (діти до 16 років), штраф накладають на батьків або опікунів.

Якщо про випадок булінгу не повідомили в правоохоронні органи - керівникові навчального закладу теж передбачено штраф: від 850 до 1 700 гривень або виправні роботи на термін до одного місяця.

Нова стаття про булінг насправді є дуже важливою. Раніше, якщо правопорушення не підпадало під Кримінальний кодекс, тобто постраждалому не завдали тілесних ушкоджень, - покарати винних за цькування було важко. Нова стаття робить це можливим, хоча б в адміністративній площині.

Стаття про булінг є додатковою до інших статей, наприклад про завдання легких тілесних ушкоджень, хуліганство тощо. Якщо під час розслідування з'ясують, що до побиття учнів відбувалося систематичне цькування - кривднику ще призначать штраф.

Як зрозуміти, що дитину цькують?

Індикаторів, які свідчать про знущання, досить багато. Але тут потрібно розуміти, що вони можуть говорити не лише про булінг, а й про інші форми насильства.

Серед таких загальних ознак: роздратованість, поява необґрунтованої агресії до слабших людей або домашніх тварин, невмотивовані напади плачу чи інші різкі зміни в поведінці. Це в тому випадку, коли дитина не розповідає про те, що її ображають.

Окрім психологічних ознак, можуть бути фізіологічні. Дитина може почати завдавати собі шкоди. Наприклад, інтенсивно розчісувати тіло чи з'являтимуться неконтрольовані рухи. Все дуже індивідуально, але на будь-яку нетипову зміну поведінки батьки завжди повинні реагувати.

Що робити, якщо дитина потерпає від булінгу?

1. Зібрати докази цькування. Найважливішими є показання свідків, а також відео та аудіозаписи булінгу. Це все матиме значення як доказова база.

2. Звернутися до класного керівника: розповісти, що відбувається, хто це робить, у який спосіб та іншу додаткову інформацію. На це мають відреагувати в навчальному закладі.

3. Написати заяву на ім'я директора навчального закладу.

4. Якщо адміністрація школи проблему не розв'язує - звернутися в поліцію та написати заяву. До неї додати зібрані раніше докази


План з протидії булінгу

Порядок реагування на випадки булінгу

Порядок подання та розгляду заяв

Протидія булінгу у закладі освіти: системний підхід

Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати